U četvrtak 16. siječnja od 17:30 do 19:30 sati u Studio-galeriji KLET (Ilica 73) održat će se besplatna radionica za mlade “Za stolom o prijateljstvu: From FOMO to JOMO” u organizaciji neformalne skupine mladih Community table. Tema radionice je ostvarivanje i održavanje prijateljskih odnosa u kontekstu današnjeg modernog doba, a vodit će je magistri psihologije i edukanti psihoterapijskih škola Daniel Milošević, Leonarda Novoselić i Ana Dujlović.
Ova interaktivna radionica obuhvatit će teme stvaranja i održavanja bliskih prijateljskih odnosa u kontekstu modernog doba koje obilježava sveprisutnost tehnologije, kao i zdravog balansa između društvenog života, odgovornosti, obveza i vremena za sebe. Bit će pobliže objašnjena razlika između samoće i usamljenosti, kao i moderni koncepti povezani sa socijalnim interakcijama i korištenjem društvenih mreža, s naglaskom na FOMO, odnosno strah od propuštanja (engl. Fear of missing out) i JOMO, odnosno radost propuštanja (engl. Joy of missing out).
Sudionici će biti ohrabreni da dijele svoja iskustva i uvide te će dobiti konkretne smjernice kako stvarati nova poznanstva, efektivno komunicirati, pobijediti FOMO te izgraditi zdravi balans između društvenog života i ostalih životnih aspekata.
Ova radionica prvenstveno je namijenjena mladima, koji su ujedno i populacija osobito podložna strahu od propuštanja, ali i osjećajima usamljenosti i otuđenosti, koji su pojačani prekomjernim korištenjem društvenih medija.
Sudjelovanje na radionici je besplatno, ali zbog ograničenog broja sudionika obavezna je prijava putem Google obrasca. Prijavljeni će konačnu potvrdu sudjelovanja dobiti na svoje mail adrese, a sve upite moguće je uputiti na mail communitytable24@gmail.com, Facebook ili Instagram.
Ovaj događaj provodi se u sklopu projekta „LIFTing Youth – Life Initiative for Transformation“ koji financira Europska unija, a čiji je glavni cilj pružanje podrške mladima u uspješnom nošenju s različitim aspektima života, s posebnim naglaskom na izazove odrastanja i ovladavanja životnim vještinama.
O voditeljima radionice
Daniel Milošević je psiholog u Centru za zdravlje mladih Doma zdravlja Zagreb - Istok i edukant psihoterapijske škole integrativnog usmjerenja. Sudjelovao je na nekoliko okruglih stolova, znanstvenih konferencija i predavanja te u svom radu uvijek stremi ka kontinuiranom usavršavanju. Osim što dobro sluša, strast mu je i promicanje mentalnog zdravlja, promicanje i zaštita prava LGBTI+ osoba te zalaganje za društvene promjene.
Leonarda Novoselić je psihologinja i edukantica kognitivno-bihevioralne terapije s raznolikim iskustvom u marketingu, PR-u, event i project managementu, stvaranju sadržaja i psihoedukaciji. Zaposlena je kao stručna suradnica u Udruzi Maštara i volontira u savjetovalištu udruge Iskorak, a njezini hobiji uključuju organizaciju tematskih kvizova, fotkanje, DJ-anje te rad u udruzi Nepopularna psihologija u ulozi autorice, montažerke i lead event managera.
Ana Dujlović je psihologinja, edukantica tjelesno orijentirane psihoterapijske škole i voditeljica programa za djecu i mlade u Udruzi Maštara. Osim kroz posao, vještine za rad s djecom i mladima stekla je kroz dugogodišnje volontersko iskustvo na različitim projektima s temom mentalnog zdravlja mladih. Veliki su joj interesi mentalno zdravlje, poduzetništvo i doprinos poboljšanju društva pa razvija svoje vještine u području osobnog, ali i društvenog razvoja.
O projektu Community table
Community table je neformalna skupina koja oko sebe želi okupiti zajednicu mladih i olakšati im prilagodbu na životne izazove i tranzicije, s naglaskom na prijelaz iz adolescencije u odraslost. U sklopu projekta Europskih snaga solidarnosti „LIFTing Youth – Life Initiative for Transformation“ provodi aktivnosti mentoriranja i edukacije, s naglaskom na područja osobnog i profesionalnog razvoja, međuljudskih odnosa, psihofizičkog zdravlja i financijske pismenosti.
Uz radionice, u sklopu projekta provode se besplatne mentorske kave u trajanju od 60 minuta namijenjene mladima koji žele raditi na svojim životnim, karijernim i sličnim pitanjima. Na ovim susretima mladi imaju priliku dobiti podršku i savjete za teme koje su im važne. Zainteresirani za dogovaranje mentorske kave mogu se prijaviti ispunjavanjem prijavnice u kojoj je potrebno ukratko opisati željene teme koje će susret pokriti.
Community table čine Ana Dujlović, Daniel Milošević, Paula Antunović, Valerija Franjić, Leonarda Novoselić i Maja Dujlović Reljanović, a više o projektu moguće je pronaći na njegovoj Instagram, Facebook i LinkedIn stranici.